producent ogrodzeń z gabionu producent ogrodzeń z gabionu
KAMIEŃ

Czym jest gabion? Słowa mają siłę, a zatem na początek należy przyjrzeć się samemu określeniu, które pochodzi z języka włoskiego. „Gabbione” to bowiem nic innego, jak... „duża klatka”. Inną nazwą gabionu jest „kosz szańcowy”. Najczęściej przyjmuje on formę prostopadłościanu, jako najbardziej efektywnej i symetrycznej formy budowania ogrodzeń. Nie od dziś wiadomo, że wiele rozwiązań życia codziennego wywodzi się z pomysłów, które zafunkcjonowały na froncie wojennym. Nie inaczej jest z „koszami szańcowymi”, które zastąpiły słynne worki z piaskiem. Stosowano je w Iraku i Afganistanie. Naszych klientów nie powinno bynajmniej przerażać, iż gabion stosowany był przez żołnierzy. Każdy historyk wojskowości przekona Was, jak wiele przedmiotów Waszego użytku najpierw zdało egzamin w bojowych warunkach.

Jeśli zatem „coś” zadziałało jako ochrona przed światem zewnętrznym w tak trudnych okolicznościach, to tym bardziej przyda się w życiu codziennym. Gabion łączy w sobie zarówno prostotę wykonania, jak i estetykę. Z uwagi na możliwość wykorzystania określonego rodzaju kamieni, może przybrać różne kolorystyczne odcienie i formy, dopasowując się do Waszych marzeń i wyobrażeń. Dzięki proponowanemu przez nas rozwiązaniu Wasze podwórko będzie niedostępne dla ciekawskich oczu oraz zwierząt sąsiadów, a z kolei do waszych uszu dotrą co najwyżej wytłumione dźwięki z zewnątrz.

Gabion to znakomite rozwiązanie dla osób ceniących prostotę, nowoczesność, estetykę i możliwość własnej aranżacji otoczenia. Dopasowany do Waszego domu i otoczenia kolor kamienia wraz z elementami drewnianymi sprawi, że poczujecie niezbędną dla Waszego funkcjonowania harmonię koloru i formy. Jak dotychczas żadne inne rozwiązanie nie gwarantowało tak wielu zalet jednocześnie. Zwykły płot z drewna bądź metalu (tudzież żywopłot z tui) jest albo estetyczny, albo funkcjonalny. Nie łączy efektowności z efektywnością. Tymczasem gabion jest zarówno elegancki, jak i skuteczny pod względem zachowania prywatności.

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i... marzenia. Nasz asortyment dostosowujemy do oczekiwań naszych Klientów. Wychodzimy im naprzeciw, pragnąc im sprostać i sprawić, by byli Państwo zadowoleni. W naszej ofercie znajdują się również inne ozdobne elementy z kamienia. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i w razie wątpliwości służymy radą.

© ogrodzeniazgabionu.pl